Odstavka serverov

,

Ahojte, v noci z 25 na 26.12. budeme mat planovanu odstavku serverov, zhruba od 1:00 AM. Vtedy nepojdu weby a nejake dalsie sluzby. Rano by malo vsetko opat fungovat.

Prijemne sviatky zelaju vasi veduci :)

2% z daní

,

Ahojte,

aj tento rok je možnosť darovať 2% zo svojich daní Trojstenu. Budeme veľmi vďační, ak tak urobíte, tieto príspevky tvoria nezanedbateľnú časť príjmov, z ktorých financujeme všetky naše aktivity od korešpodenčnej časti a sústredení až po Náboje a Letné školy.

Viac informácií, ako na to, nájdete na trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane nájdete tu a potvrdenie o zaplatení dane tu.

Akadémia Trojstenu

,

Ako vyrobiť skutočný (magnetický) plášť neviditeľnosti ako z Harryho Pottera? Ako zarobiť milión dolárov vyriešením celkom jednoduchého problému? Ako by ste ako stroskotanci na opustenom, dobre vybavenom ostrove pomocou svetla, respektíve pohlcovania svetla vo vzorke krvi vedeli určiť patologické hodnoty a tým si azda zachránili život?

Na tieto otázky, ale aj mnohé ďalšie veci ako či je minimálna mzda skutočne dobrá, ako funguje dúha alebo či nám reálne hrozí nebezpečenstvo pri zombie apokalypse nájdeš (fundované ;) ) odpovede na Akadémii Trojstenu už najbližší piatok, 09. 12. na FMFI UK!

Nezabudni sa registrovať na http://akademia.trojsten.sk/events/#signup.

Akadémia Trojstenu

Klub Trojstenu

,

Plánuješ prísť na Fyzikálny náboj? Ak aj nie a máš pocit, že sa Ti v piatok nebude chcieť ísť domov a rád by si ešte niečo zaujímavé zažil a niečo zaujímavé sa aj v piatok podvečer po Náboji naučil, tak určite príď na najbližší Klub Trojstenu.

Okrem toho ako lieta frisbee sa dozvieš ako vysvetliť rastúci neporiadok v tvojej izbe svojej mame, ako veľmi je katastrofálna fyzika v katastrofických filmoch, ako funguje strojové učenie a mnoho ďalšieho ...

Nezabudni sa prihlásiť na klub.trojsten.sk!

A to najlepšie, tento raz sa bude prespávať na úplne inom mieste, ktoré je o mnoho bližšie samotnému Matfyzu, a kde nebudeme musieť až tak skoro vstávať :P

Klub Trojstenu po Fyzikálnom Náboji

Prihlasovanie na weby Trojstenu

,

Oddnes sa mierne zjednodušil spôsob prihlasovania na weby Trojstenu. Prihlasovanie je teraz spoločné pre všetky semináre.

Pokiaľ by niečo nefungovalo, môžte nám to nahlásiť pomocou nahlásiť problém.

2% z daní

,

Ahojte,

aj tento rok je možnosť darovať 2% zo svojich daní Trojstenu. Budeme veľmi vďační, ak tak urobíte, tieto príspevky tvoria nezanedbateľnú časť príjmov, z ktorých financujeme všetky naše aktivity od korešpodenčnej časti a sústredení až po Náboje a Letné školy.

Viac informácií, ako na to, nájdete na http://media.ksp.sk/specialne/2percenta.pdf.

Letná škola FKS a TMF!

,

Ahojte, spustili sme prihlasovanie na tohto ročnú Letnú školu FKS(UFO) a TMF. Oproti minulému roku teda radi privítame aj kopu základoškolákov ;) Ak už teraz vieš, že sa v lete budeš nudiť a chceš ho zmysluplne využiť, tak príď na štvrtú Letnú školu FKS, na ktorej sme tento raz nachystali aj špeciálne prednášky pre základoškolákov.

Či riešiš aj iné súťaže ako FKS, UFO či Pikofyz, chceš študovať fyziku na vysokej škole, alebo Ťa iba jednoducho zaujíma ako funguje svet okolo Teba a vyslovene neznášaš, keď padajú vzorčeky na hodinách fyziky z neba, len sa tak chumelí ...

Potom Letná škola FKS a TMF je to pravé pre Teba! Letná školu FKS a TMF, bude od 25.7.- 7.8. na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky v Bratislave. Takže sa netráp, ak nie si z Bratislavy ... Hádam netreba pripomínať, že na Letnej škole nájdeš aj kopu skvelých a rovnako trafených ľudí ako Ty!

Všetky dôležité informácie o letnej škole nájdeš tu: fks.sk/letnaskola

P.S. Napriek tomu, že termín na prihlásenie je naozaj ďaleko, odporúčame zaregistrovať sa čo najskôr, inak hrozí, že nebudeš mať, kde spať tongue – emotikon Prví traja účastníci sú už zaregistrovaní grin – emotikon

Výnimočná príležitosť!

,

Dvaja najlepší riešitelia FX v letnom semestri ako odmenu za svoje snaženie v FX môžu stráviť niekoľko letných týždňov na skutočnom vedeckom projekte v SAV pod vedením špičkových slovenských vedcov Andreja Gendiara a Ivana Šticha.

Pomôžeme aj s preplatením nákladov na stravu a ubytovanie.

Update webu

,

Ahojte,

v pondelok 18.1. bude prebiehať upgrade webu. Môže sa stať, že niektoré veci (napríklad testovač, prípadne všetko) občas nebudú fungovať.

Edit: Update webu prebehol. Ak niečo nefunguje, je to chyba a môžte nám to nahlásiť napríklad pomocou: nahlásiť problém

Akadémia Trojstenu

,

Dávame vám do pozornosti tohtoročnú Akadémiu Trojstenu, ktorá sa bude konať už tradične v priestoroch FMFI Univerzity Komenského v Bratislave už BUDÚCI TÝŽDEŇ.

Čaká vás séria prednášok určených pre stredoškolákov od zaujímavých prednášajúcich, ktorí sa dennodenne dostávajú do kontaktu s matematikou, fyzikou a informatikou, či už v práci alebo na univerzite. Témy prednášok si môžete pozrieť na stránke http://akademia.trojsten.sk/events/