Letná škola FKS a TMF!

,

Ahojte, spustili sme prihlasovanie na tohto ročnú Letnú školu FKS(UFO) a TMF. Oproti minulému roku teda radi privítame aj kopu základoškolákov ;) Ak už teraz vieš, že sa v lete budeš nudiť a chceš ho zmysluplne využiť, tak príď na štvrtú Letnú školu FKS, na ktorej sme tento raz nachystali aj špeciálne prednášky pre základoškolákov.

Či riešiš aj iné súťaže ako FKS, UFO či Pikofyz, chceš študovať fyziku na vysokej škole, alebo Ťa iba jednoducho zaujíma ako funguje svet okolo Teba a vyslovene neznášaš, keď padajú vzorčeky na hodinách fyziky z neba, len sa tak chumelí ...

Potom Letná škola FKS a TMF je to pravé pre Teba! Letná školu FKS a TMF, bude od 25.7.- 7.8. na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky v Bratislave. Takže sa netráp, ak nie si z Bratislavy ... Hádam netreba pripomínať, že na Letnej škole nájdeš aj kopu skvelých a rovnako trafených ľudí ako Ty!

Všetky dôležité informácie o letnej škole nájdeš tu: fks.sk/letnaskola

P.S. Napriek tomu, že termín na prihlásenie je naozaj ďaleko, odporúčame zaregistrovať sa čo najskôr, inak hrozí, že nebudeš mať, kde spať tongue – emotikon Prví traja účastníci sú už zaregistrovaní grin – emotikon

Výnimočná príležitosť!

,

Dvaja najlepší riešitelia FX v letnom semestri ako odmenu za svoje snaženie v FX môžu stráviť niekoľko letných týždňov na skutočnom vedeckom projekte v SAV pod vedením špičkových slovenských vedcov Andreja Gendiara a Ivana Šticha.

Pomôžeme aj s preplatením nákladov na stravu a ubytovanie.

Update webu

,

Ahojte,

v pondelok 18.1. bude prebiehať upgrade webu. Môže sa stať, že niektoré veci (napríklad testovač, prípadne všetko) občas nebudú fungovať.

Edit: Update webu prebehol. Ak niečo nefunguje, je to chyba a môžte nám to nahlásiť napríklad pomocou: nahlásiť problém

Akadémia Trojstenu

,

Dávame vám do pozornosti tohtoročnú Akadémiu Trojstenu, ktorá sa bude konať už tradične v priestoroch FMFI Univerzity Komenského v Bratislave už BUDÚCI TÝŽDEŇ.

Čaká vás séria prednášok určených pre stredoškolákov od zaujímavých prednášajúcich, ktorí sa dennodenne dostávajú do kontaktu s matematikou, fyzikou a informatikou, či už v práci alebo na univerzite. Témy prednášok si môžete pozrieť na stránke http://akademia.trojsten.sk/events/

Semináre v rebríčku škôl INEKO

,

Na portáli základných a stredných škôl inštititútu INEKO skoly.ineko.sk nájdete odteraz v profile každej strednej školy, ktorej študenti sa zúčastnili našich súťaží aj krátky komentár o počte účastníkov z danej školy a zaujímavým porovnaním pomeru k celkovému počtu žiakov školy za predchádzajúci školský rok.

Najúspešnejšou školou spomedzi 90 sa stala za školský rok 2014/2015 Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium, kde sa pomer vyšplhal až 25,2 % :).

Nová stránka FX!

,

Ahojte,

FX po FKS zmodernizovalo taktiež svoje stránky. Na novom webe nájdete všetko, čo na tom starom a časom aj oveľa viac. Ak by vám však predsalen starý chýbal, ešte chvíľu pobudne na adresách http://old.fks.sk/fx.

Spolu so stránkou prichádza aj nový systém účtov, vďaka ktorým už nikdy nezabudnete svoje heslo - stačí sa prihlásiť cez Facebook alebo Google. No a samozrejme, tie isté účty používate na všetkých nových stránkach Trojstenu, teda so stredoškolských seminárov momentálne aj na http://fks.sk a http://ksp.sk.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom webu, neváhajte sa spýtať na fx@fks.sk, a ak nájdete chyby, použite nástroj na nahlasovanie chýb, ktorý sa nachádza pod každou stránkou.