Chceš sa posunúť vo svete fyziky míľovými krokmi dopredu? Chceš vedieť viac?

Práve pre Teba je tu FX!

Čo je FX?

FX je súťaž určená pre tých, ktorí sa chcú vo svete fyziky pohnúť míľovými krokmi dopredu. Za predošlých desať rokov priniesli naši riešitelia cenné kovy z medzinárodných súťaží po celom svete. Každá vyriešená úloha vo FX je vecou prestíže a určite nie je hanbou zapojiť sa do súťaže len jedinou. Počas roka sa objavia postupne štyri série úloh. Každú úlohu môžeš riešiť iteratívne, t.j. do termínu ju môžeš poslať niekoľkokrát, pričom vždy dostaneš od nás spätnú väzbu, vďaka ktorej môžeš riešenie ešte vylepšiť. Najlepších riešiteľov pozývame na najodbornejšie fyzikálne sústredenie pre stredoškolákov na Slovensku -- Jarnú školu FX.

Prečo sa zapojiť?

  • Za 10 rokov kategória FX vychovala mnoho v súčasnosti úspešných fyzikov a riešiteľov medzinárodných fyzikálnych súťaží.
  • Mnoho našich bývalých riešiteľov vďaka FX uspelo na medzinárodných fyzikálnych súťažiach (IPhO a IYPT). Viacerí z nich študovali alebo pôsobia na popredných svetových univerzitách ako Cambridge, Oxford, MIT, ETH Zürich, či v popredných svetových spoločnostiach.
  • Iní zase v súčastnosti robia špičkový vedecký výskum.

Prečo riešiť?

Okrem toho, že sa posunieš vo svete fyziky o míľové kroky dopredu, získaš zručnosti a skúsenosti, ktoré sa ti budú hodiť pri štúdiu fyziky na vysokej škole, a ktoré sa dajú ľahko preniesť aj do ďalších odborov.

Jarná škola FX

Ako začať?

Pozri si zadania, prečítaj si pravidlá a dobré rady ako riešiť a prihlás sa na stránku (klikni vpravo hore). Ihneď na to môžeš začať riešiť - účasť je zdarma. Keď budeš mať riešenia hotové, nezabudni ich elektronicky odovzdať. Ak máš nejakú otázku, napíš nám na fx ~ fks.sk

Začať riešiť

Čas poslednej úpravy: 29. november 2022 10:48